در این مقاله سعی خواهیم کرد به آموزش کامل و جامع نحوه ارتقاء ورژن دستگاه‌های پر ظرفیت سانترال پاناسونیک که عمدتاً به منظور پشتیبانی از تلفن‌های جدید دیجیتال سانترال، سری KX-DT500 که بیشتر شامل دو مدل KX-DT543 و KX-DT546 می‌باشد بپردازیم. اهمیت این مقاله با اطلاع از جایگزینی سری DT300 شامل مدل‌های KX-DT333 , KX-DT343 و KX-DT346 با این سری (DT500) دو چندان خواهد شد.

 

آیا دستگاه شما نیاز به upgrade دارد؟

اگر ورژن دستگاه سانترال و یا کارت دیجیتال، هایبرید مربوطه به ترتیب زیر یا بالاتر از آن است ضرورتی برای انجام این مراحل نیست. حداقل ورژن مورد قبول برای پشتیبانی کامل از تلفن‌های سانترال سری DT500 برای دستگاه‌ها و کارت‌های سانترال به شرح زیر است:

Model
Version
KX-TDA100 -200
۸
KX-TDA100D
۵٫۲
KX-TDA600
۵٫۰۱
KX-TDE100-200
۸
KX-TDE600
۸
KX-TDA0170-0172
۸٫۰۱

نکته: اگر می‌خواهید از تلفن‌های دیجیتال سری ۵ به عنوان داخلی‌های دیجیتال موجود در کارت MPR دستگاه‌های سانترال KX-TDA100D استفاده کنید صرفاً ارتقاء ورژن دستگاه سانترال برای این امر کافی است.

 

از کجا ورژن دستگاه سانترال یا ورژن کارت دیجیتال مربوطه را پیدا کنیم؟

برای مشاهده ورژن کارت سانترال دیجیتال و ورژن خود دستگاه سانترال هم می‌توانید به این شکل از روی نرم‌افزار UPCMC-MAINTENANCE CONSOLE عمل کنید.

Configuration > slot > Summar

نحوه ارتقاء ورژن دستگاهای سانترال و کارتهای سانترال سری TDA TDE

 

نحوه ارتقاء ورژن دستگاهای سانترال و کارتهای سانترال سری TDA TDE

 

چگونه دستگاه سانترال را upgrade کنیم؟

upgrade کامل دستگاه سانترال در دو مرحله صورت می‌گیرد: ۱- upgrade خود دستگاه  ۲ – upgrade کارت سانترال (در صورت موجود بودن روی دستگاه)

upgrade دستگاه: تمام مراحل ارتقاء ورژن برای مدل‌های مختلف یکی است فقط باید فولدر PRIVATE مربوط به هر دستگاه سانترال را از صفحه مربوط به همان محصول را از همین سایت و از Tab دانلود و آموزش، دانلود کنید و مراحل زیر را انجام دهید: مثلاً برای ارتقاء ورژن یک دستگاه سانترال مدل KX-TDA100D از قسمت محصولات، صفحه محصول مورد نظر رو پیدا کرده و از Tab دانلود و آموزش موجود در صفحه TDA100D، آخرین ورژن فایل PRIVATE مربوطه را دانلود می‌نماید و پس از Extract کردن فولدر PRIVATE را عیناً با فولدر PRIVATE موجود در Ram دستگاه جایگزین می‌کنید. بهتر است فولدر PRIVATE قبلی را در جایی روی کامپیوتر خودمان کپی کنیم تا در صورت بروز هرگونه مشکل در انجام این مراحل بتوانیم دستگاه را به حالت اولش برگردانیم.

upgrade کارت سانترال: مراحل upgrade کارت سانترال دیجیتال (KX-TDA0172) روی‌نرم افزار UPCMC به شکل زیر صورت می‌گیرد. (فایل استفاده شده در این مرحله را می‌توانید از صفحه مربوط به کارت سانترال پاناسونیک KX-TDA0172 در Tab دانلود و آموزش دانلود کنید). این مراحل نیز برای تمامی دستگاه‌های سانترال یکسان می‌باشد.

Utility > File Transfer PC to PBX SD Card

نحوه ارتقاء ورژن دستگاهای سانترال و کارتهای سانترال سری TDA TDE

نحوه ارتقاء ورژن دستگاهای سانترال و کارتهای سانترال سری TDA TDE
برای Load شدن فایل انتقال یافته روی دستگاه سانترال که در شکل بالا نشان داده شد به شکل زیر عمل می‌کنیم. ابتدا کارت دیجیتال یا هایبرید مربوطه را به شکل زیر از مدار خارج می‌کنیم و سپس در قسمت Utility گزینه SD CARD FILE VIEW AND LOAD را انتخاب می‌کنید. در لیست آمده فایلی را که قبل از این روی دستگاه انتقال داده‌اید (PDHLC) را انتخاب کنید و سپس روی گزینه Detail کلیک کنید.

نحوه ارتقاء ورژن دستگاهای سانترال و کارتهای سانترال سری TDA TDE

نحوه ارتقاء ورژن دستگاهای سانترال و کارتهای سانترال سری TDA TDEنحوه ارتقاء ورژن دستگاهای سانترال و کارتهای سانترال سری TDA TDE

در پنجره باز شده می‌توانید با کلیک بر روی گزینه Load فایلی را که قبلاً به دستگاه سانترال انتقال داده‌اید را Load کنید و مرحله ارتقاء را تقریباً به پایان برسانید.

نحوه ارتقاء ورژن دستگاهای سانترال و کارتهای سانترال سری TDA TDEبرای برگرداندن کارت سانترال به مدار و تمام کردن عملیات upgrade در قسمت Slot روی کارت مربوطه گزینه INS را انتخاب نمایید. (Mouse روی کارت KX-TDA0172 یا KX-TDA0170 گزینه INS)

 Configuration > slot > INS


منبع: IranPanasonic