نحوه ورود به مکالمه در دو حالت زیر توضیح داده می‌شود:


۱ – اگر مدل گوشی شما تلفن سانترال مدل KX-T7730 (گوشی اپراتوری) باشد با زدن دکمه خط شهری مشغول که قرمز است می‌توانید وارد مکالمه داخلی شوید البته باید کد آن را فعال کنید که در پایین نحوه فعال شدن را خواهیم گفت.


۲- اگر گوشی تلفن شما معمولی (هر گوشی آنالوگ دیگر) باشد و مثلاً شما می‌خواهید وارد مکالمه خط شهری ۳ شوید و مکالمه را گوش کنید شما اول گوشی را برداشته و روی بوق داخلی عدد ۸۳ و بعد از شنیدن بوق اشغال، دوباره عدد ۳ را گرفته و وارد مکالمه داخلی مورد نظر می‌شوید و اگر خط شهری ۲ را می‌خواهید باید گوشی را برداشته و روی بوق داخلی عدد ۸۲ و ... را انجام دهید.

 

نکته‌های خیلی مهم قبل از کد فعال‌سازی:

۱- وقتی کسی وارد مکالمه یک داخلی می‌شود بلافاصله صدای بوق برای داخلی در حال مکالمه فرستاده می‌شود که طرف متوجه می‌شود که شما وارد تماس آن شده‌اید البته صدای بوق قابل حذف است با کد ۱۰۵ و به این شکل: وارد حالت برنامه‌ریزی شده و دو بار دکمه SP-PHONE را زده و کد مورد نظر را با زدن دکمه AUTO ANS آن را Disable (غیر فعال) و با زدن دکمه STORE تنظیمات خود را ذخیره کنید. این کار از یک بابت خوب و از یک بابت بد به نظر می‌رسد شما اگر آن را فعال کنید می‌توانید در صورت نیاز وارد خط داخلی دیگر شوید و به صورت ۳ نفره صحبت  کنید، از طرفی بد است که شاید کسی نمی‌خواهد مکالمه‌اش شنود شود. 


۲ – وقتی وارد مکالمه یک داخلی که گوشی آن KX-T7730 است، شوید دکمه‌های CONF و INTERCOM آن بلافاصله روشن می‌شود که نشانه ورود شما به مکالمه است و قابل پوشش نیست.

 

البته این برنامه برای هیچ داخلی پیش فرض فعال نیست، اما نحوه کد فعال‌سازی این برنامه:

آموزش نحوه ورود یک داخلی به داخلی در حال مکالمه (شنود کردن)


کد ۶۰۸: اجازه ورود به مکالمه یک داخلی (شنود کردن داخلی). سپس دکمه SP-Phone را دو بار زده روی صفحه گوشی پیغام Disable : #01 (برای داخلی یک) ظاهر می‌شود. شما می‌توانید با زدن دکمه AUTO ANS و Enable کنید و در آخر دکمه STORE را بزنید و برای رفتن به داخلی دیگر دکمه SP-PHONE را فشار دهید و همین عملیات را انجام دهید و اگر می‌خواهید برای همه داخلی‌ها شنود بگذارید یک بار دکمه * را زده و همه را فعال کنید و در آخر دکمه store را بزنید.


منبع: IranPanasonic