تلفن به عنوان عمده‌ترین وسیله مخابراتی، ارتباط شما را با شرکای تجاری، مشتریان، دوستان و حتی اعضا خانواده‌تان در داخل و خارج از محل کار برقرار می‌کند. مدل‌های KX-TEM824 و KX-TES824 که از سیستم‌های تلفن سانترال پیشرفته به شمار می‌روند، پاسخ‌گوی تمام نیازهای ارتباطی شما در محیط کار و زندگی روزمره به شمار می‌روند. سیستم تلفن سانترال KX-TES824 قابلیت پشتیبانی ۳ خط شهری و ۸ خط داخلی را دارد که البته می‌توانید متناسب با توسعه کار، با افزودن کارت‌های اختیاری به آسانی ظرفیت سیستم خود را تا ۸ خط شهری و ۲۴ خط داخلی ارتقا بخشید. هر دو سیستم فوق از ویژگی‌های بی‌شماری برخوردارند که به راحتی نیازهای مخابراتی هر کاربری را با هر سطح توقعی برآورده می‌کنند. شما قادرید تجهیزات متنوعی از قبیل تلفن بی‌سیم، سیستم منشی تلفنی، مودم کامپیوتر، دستگاه کارت هوشمند، فاکس و غیره را به این سیستم سانترال متصل کنید. مدل‌های KX-TEM824 و KX-TES824 پاناسونیک برای شرکت های کوچک و دفاتر کار واقع در منزل که همواره به سیستم‌های تلفن سانترال ارتقاء‌پذیر و پیشترفته نیاز دارند، ایده‌آل می‌باشند.

 

ویژگی‌های مفید و کارآمد:

واحد پذیرش خودکار ۳ مرحله‌ای با راهنمای صوتی: سرویس پاسخ‌گوی خودکار ۳ مرحله‌ای به تماس گیرنده امکان می‌دهد با گرفتن یک شماره یک رقمی از طریق پیغام‌های ضبط شده در سیستم DISA توسط اپراتور یا مدیر، راهنمایی شود و به بخش مورد نظر هدایت گردد، بدون این که نیازی به کمک اپراتور داشته باشد. مثلاً برای بخش فروش عدد ۱ را فشار دهید (مرحله اول). در قسمت فروش، برای گروه PBX، عدد ۲ را فشار دهید (مرحله دوم) و نهایتاً برای تماس با آقای احمدی عدد ۱ را فشار دهید (مرحله سوم). همچنین تماس گیرنده قادر است شماره مقصد مورد نظر را اعم از داخلی، زنگ گروهی یا خط شهری را شماره‌گیری نماید. زمانی که سیستم سیگنال ارسال فاکس را توسط DISA دریافت کند به طور خودکار به داخلی تعیین شده برای فاکس وصل می‌شود. تماس‌های فاکس در طول شبانه روز بدون نیاز به اپراتور و خط تلفن مخصوص دریافت می‌شوند. تمام تلفن‌های گروه به طور همزمان زنگ می‌زنند و به اعضا گروه امکان می‌دهد تا به تماس پاسخ دهند.

 

پیغام‌گیر (BV): اکنون شما می‌توانید بدون افزودن سیستم صندوق صوتی جداگانه‌ای از یک پیام‌گیر پیشرفته بهره‌مند شوید. با کارت پیام‌گیر دیگر هیچ تماس یا پیغام مهمی بی‌پاسخ نمی‌ماند. شما قادرید با ضبط پیغام‌های خوش‌آمدگویی در صندوق صوتی خود هنگامی که قادر به پاسخگویی به تماس نیستید، برای تماس گیرنده پیغام پخش نمایید. تماس گیرندگان می‌توانند پیغام‌های خود را مستقیماً در صندوق صوتی شما ضبط نموده و اطلاعات خصوصی را بدون نیاز به یادداشت شدن در اختیارتان قرار دهند. مرکز تماس و گروه‌های کاری می‌توانند از یک محیط پیغام‌گذاری عمومی برای ضبط پیغام‌های تماس گیرندگان که امکان پخش آن‌ها توسط اپراتور و یا اعضا گروه وجود دارد، استفاده کنند. در صورت نیاز به سیستم پیام‌گیر پیشرفته‌تر، سیستم پردازش صدای پاناسونیک (TVM) عملکردهای حرفه‌ای‌تری را ارائه می‌دهد. یک کارت پیغام‌گیر اختیاری مورد نیاز است.

 

نمایشگر CALLER ID روی تلفن آنالوگ معمولی و تلفن سانترال پاناسونیک: تشخیص تماس گیرنده، مدیریت تماس بهتر. این سیستم با سرویس Caller ID (شماره تماس گیرنده) سازگار است و به کاربر امکان می‌دهد تا مشخصات تماس گیرنده را روی تلفن معمولی (SLT) و تلفن‌های سانترال (APT) مشاهده نماید. نام تعیین شده در برنامه تنظیم نام سیستم شماره‌گیری سریع، هنگامی که با مشخصات تماس گیرنده هم‌خوانی داشته باشد و جزء اطلاعات ذخیره شده باشد روی صفحه نمایش ظاهر می‌شود. صفحه نمایش تلفن‌های سانترال برای دسترسی به فهرست ۲ تماس آخر (Call Log) قابـل استـفاده می‌باشـند. ظرفیت حافـظه سیـستم تا ۳۰۰ نام و شماره تلفن است و به راحتی می‌توان با تماس‌های دریافتی ذخیره شده در فهرست تماس‌ها مجدداً تماس گرفت. برای دسترسی کامل و کاربردی به تماس‌های ورودی و خروجی خطوط شهری و داخلی و مدت زمان مکالمه و محاسبه هزینه‌ها می‌توانید از یک نرم‌افزار محاسبگر با محیطی کاملاً فارسی بهره ببرید. کارت اختیاری مربوطه مورد نیاز است. در صورت موجود بودن سرویس Caller ID در محل زندگی‌تان با شرکت مخابرات تماس حاصل نمایید.

 بررسی کامل امکانات،ویژگیها و سازوکار دستگاه های سانترال سری TEتغییرپذیری آسان و متنوع: پاناسونیک با ارائه کارت‌های اختیاری مختلف ارتقاءپذیری آسان سیستم را محقق می‌سازد. با افزودن کارت‌های اختیاری، شما قادرید سیستم تلفن سانترال را منطبق با نیاز خود از ۳ خط شهری / ۸ خط داخلی به ۸ خط شهری / ۲۴ خط داخلی ارتقاء دهید، بدون آن که احتیاجی به صرف هزینه‌های گزاف برای سیم‌کشی یا برنامه‌ریزی جدید داشته باشید.

 

مدیریت تماس کارآمد:

توزیع منظم تماس (UCD) با پیام صوتی: بهبود وجهه شرکت، بی‌پاسخ نماندن تماس‌های کاری مهم، کاهش حجم کار اپراتور. به منظور کنترل هرچه سریع‌تر و کارآمدتر تماس‌های ورودی، این عملکرد کلیه تماس‌ها را به طور منظم بین تعدادی از شماره‌های داخلی توزیع می‌کند. اگر کلیه خطوط داخلی اشغال باشند، این سیستم (UCD) به عنوان یک واحد پذیرش عمل کرده و برای تماس گیرنده پیام پخش می‌کند. در صورت ادامه اشغال بدون خطوط داخلی، تماس به DISA فرعی هدایت می‌گردد. این ویژگی خصوصاً برای دفاتری که در یک زمان تعداد زیادی تماس تلفنی دارند و یا تنها یک نفر باید به تلفن‌ها پاسخ دهد، بسیار مفید می‌باشد.

 

انتقال تماس: (اشغال/ بدون پاسخ/ مرا تعقیب کن/ به خط شهری): تماس‌های مهم کاری بدون پاسخ نمی‌مانند. به منظور بهبود سرویس‌دهی به مشتریان، شما قادرید کلیه تماس‌های خود را به یک شماره از پیش تعیین شده مانند صندوق صوتی خود، تلفن دیگر و یا حتی تلفنی واقع در خارج از شرکت هدایت کنید (موبایل). عملکرد «مرا تعقیب کن» به شما امکان می‌دهد تا از راه دور توسط تلفن دیگر در شرکت خود (مثلاً اتاق جلسه) حالت انتقال تماس را برنامه‌ریزی کنید. بنابراین حتی زمانی که در اتاق کارتان نیستید همواره به تلفن داخلی خود دسترسی دارید.

 

حالت روز/ شب / ناهار: با استفاده از حالت‌های روز / شب / ناهار موجود در این سیستم می‌توان براساس ساعات شبانه روز عملکرد سیستم را تغییر داد. برای مثال شما قادر خواهید بود که سیستم را به گونه‌ای تنظیم کنید که تلفن‌ها در صورت دریافت تماس بعد از ساعت مشخص، زنگ بزنند یا از تماس به بیرون در شب جلوگیری شود. در این حالت می‌توانید با تعیین محدوده زمانی مشخص به شکل اتوماتیک یا به صورت دستی عملکرد دستگاه و تلفن گویا رو به سه حالت روز (زمان کار) – نهار (نهار و نماز) – شب (پایان وقت کاری و ایام تعطیل) تغییر دهید.

 

آیفون، درب بازکن و زنگ درب: تا ۴ آیفون را می‌توان به سیستم تلفن سانترال متصل نمود. هنگامی که ارباب رجوع دکمه آیفون را فشار می‌دهد، زنگ تلفن داخلی از پیش تعیین شده به صدا در می آید و کاربر خط داخلی با او شروع به صحبت می‌نماید. همچنین امکان اتصال زنگ‌های درب استاندارد به این سیستم وجود دارد. می‌توان از طریق زنگ تلفن، زنگ درب و یا هر دو از تماس آیفون مطلع شد. به این شکل مثلاً منشی نیازی به بلند شدن و ترک کردن میز خودش برای پاسخ‌گویی به در و باز کردن آن ندارد. در صورت نصب درباز کن اختیاری، کاربر خط داخلی حتی قادر خواهد بود که در را باز کرده تا ارباب رجوع وارد شود. کارت اختیاری مربوطه مورد نیاز است.

 

تماس اضطراری: شما قادرید ۵ شماره را به عنوان تماس اضطراری برای تماس با مرکز پلیس، آتش نشانی، اورژانس و غیره تعیین کنید.


کنفرانس ۵ نفره: این ویژگی امکان برقراری مکالمه تلفنی را بین ۵ نفر در یک زمان فراهم می‌کند. تا ۳ خط شهری می‌تواند به تماس کنفرانسی ملحق شوند.


کنترل اتاق (مانیتور): در این حالت از یک تلفن سانترال یا آیفون می‌توان برای کنترل اتاق استفاده نمود. این عملکرد برای کنترل اتاق کودک و یا اهداف امنیتی بسیار مفید خواهد بود.


گروه داخلی: این سیستم قابلیت پشتیبانی ۸ گروه را دارد در هر یک از گروه‌های داخلی، عملکردهای زیر قابل فعال شدن می‌باشند.


پاسخ‌گویی به تماس گروهی: هر یک از اعضا گروه قادرند در صورت هدایت تماس به گروه آن‌ها به آن پاسخ دهند.


فراخوان گروهی (Paging): هر یک از اعضا گروه می‌توانند برای اعضا دیگر اعلان صوتی ارسال کنند.


انتخاب صدای زنگ: صدای زنگ بنابر نوع تماس از قبیل تماس خط شهری، ارتباط داخلی (Intercom) و یا تماس آیفون قابل تنظیم است. از این رو شما قادر خواهید بود که تماس‌های خصوصی را از تماس‌های کاری تنها با شنیدن صدای زنگ تشخیص دهید.


پیام انتظار: این ویژگی به کاربر خط امکان می‌دهد تا در هنگام اشغال بودن داخلی مورد تماس یا عدم امکان پاسخ‌گویی به آن برای تماس گیرنده پیام پخش نماید. با فشار دادن کلید نوری MESSAGE روی تلفن سانترال برای فرد پشت خط به طور خودکار پیام پخش می‌شود. فقط برای تلفن سانترال مربوطه (مثلا تلفن سانترال مدل ۷۷۳۰)


مدیریت هزینه‌ها با نرم‌افزار محاسبه‌گر


گزارش وضعیت تماس‌ها (ضبط کامل اطلاعات تماس‌های انجام شده SMDR): سیستم قادر است اطلاعات تماس شامل تاریخ، ساعت، شماره داخلی، شماره گرفته شده، مدت تماس و غیره را ضبط نماید و یا آن را به صورت پرینت ارائه دهد. اطلاعات SMDR شما را مدیریت هزینه تلفن‌های راه دور، بهره‌وری کارمندان و کاربرد سیستم تلفن یاری می‌دهد.


وارد کردن کد حسابداری (اختیاری/ اجباری/ تأیید شدنی): کدهای حسابداری به منظور تفکیک تماس‌های بین شهری جهت تهیه صورت حساب کاربرد دارند. از کلیه تماس‌هایی که به واسطه وارد کردن کد ممکن می‌شوند می‌توان پرینت تهیه کرد. (SMDR)، کد حسابداری تأیید شدنی برای کنترل هزینه تماس‌های بین شهری بسیار مفید می‌باشد چرا که کاربر مجبور خواهد بود برای برقراری ارتباط راه دور و گذر کدهای حسابداری در کنترل هزینه تلفن نقش بسیار مؤثر دارند.


محدودیت تماس راه دور: این سیستم می‌تواند به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود تا از کلیه تماس‌های راه دور غیر مجاز ممانعت به عمل آورد. در این حالت دسترسی بعضی از داخلی‌ها به کدهای بین شهری که برای ارتباط راه دور لازم هستند مسدود می‌گردد.


قفل الکترونیکی خط داخلی: این سیستم موجب می شود که افراد غیر مجاز نتوانند از تلفن شما برای برقراری تماس بین شهری استفاده کنند. این سیستم برای ایجاد تماس از کاربر یک کد امنیتی ۴ رقمی را طلب می‌کند. اپراتور و مدیر می‌توانند با استفاده از کنسول DSS امکان استفاده از سیستم قفل الکترونیکی ایستگاه را به هر یک از داخلی‌ها بدهند. برای مثال این ویژگی برای ترخیص مسافران در هتل‌های کوچک ایده‌آل خواهد بود.


محدودیت زمان تماس: سیستم به محض سر رسیدن زمان برنامه‌ریزی شده، تماس بین شهری را قطع می‌کند. ۱۵ ثانیه قبل از پایان یافتن زمان تعیین شده، یک بوق توسط سیستم برای هر دو طرف ارسال می‌شود.


برنامه‌ریزی آسان، تعمیر و نگهداری راحت


برنامه‌ریزی و تعمیر، نگهداری منحصر به فرد: به لطف نرم‌افزار کنسول تعمیر و نگهداری KX-TE پاناسونیک، برنامه‌ریزی، تعمیر و نگهداری سیستم راحت‌تر از قبل امکان‌پذیر می‌باشد. به سـادگی با اتـصال یک کامپـیوتر به سیستم از طریق ترمینال USB یا رابط سریالی (RS-232C) و نرم‌افزار عرضه شده می‌توانید عملیات برنامه‌ریزی را انجام دهید. مدیر سیستم قادر است حتی از راه دور با استفاده از یک مودم، سیستم را برنامه‌ریزی و کنترل نماید.البته رابط نام آشنای برنامه‌ریزی PT پاناسونیک نیز موجود است و به شما امکان می‌دهد تا در زمانی کوتاه سیستم را با استفاده از PT برنامه‌ریزی نمایید.


ترمینال باطری Back up (داخلی): این سیستم به یک ترمینال باطری پشتیبان مجهز است که در هنگام قطع برق موجبات کارکرد کلیه عملکردهای سیستم را فراهم می‌کند. یک کابل رابط اختیاری مورد نیاز است.


تلفن‌های سانترال اختصاصی (ATP)


زاویه مناسب پایه، طراحی زیبا و عملکرد آسان


کلیدهای قابل برنامه‌ریزی با نشانگر نورانی دو رنگ (قرمز / سبز): تنها با اشاره یک دکمه می‌توانید از عملکردهایی مانند دسترسی مستقیم به خط (DSS) ،وارد شدن و خارج شدن از سیستم استفاده نموده و به راحتی از اطلاعات حاصل از نشانگرهای نورانی دو رنگ بهره‌مند شوید نشانگر نورانی اشغالی خط (BLF)  داخلی‌های اشغالی را نشان می‌دهد.


کلیدهای با قابلیت برنامه‌ریزی


نشانگر نورانی تماس و پیام جدید: این نشانگر نورانی بزرگ که به راحتی قابل رؤیت است، تماس‌ها و پیام‌های جدید را اعلام می‌کند. بنابراین شما قادر خواهید بود که حتی از راه دور از تماس و پیام جدید اطلاع پیدا نمایید.


پیغام: برای گذاشتن پیغام انتظار و یا پاسخ‌گویی به پیغام کاربرد دارد.


Pause: برای ایجاد وقفه در شماره‌گیری سریع


انتقال: برای منتقل کردن تماس به داخلی دیگر یا صندوق صوتی به کار گرفته می‌شود.


شماره‌گیری خودکار / ذخیره: در عملکرد شماره‌گیری سریع مورد استفاده قرار می‌گیرد.


امکان تنظیم زاویه پایه دستگاه: جهت استفاده راحت‌تر و اشغال کمتر فضا. از دو زاویه می‌توان پایه تلفن را تنظیم نمود.


نمایشگر LCD با قابلیت نمایش حروف و عدد: صفحه نمایشگر اطلاعات مفیدی از قبیل پیام عدم حضور، وضعیت تماس، تاریخ و زمان تماس، مدت تماس، فهرست تماس‌های ورودی BV و مشخصات تماس گیرنده (Caller ID) را در اختیار شما قرار می‌دهد.


انتقال تماس / مزاحم نشوید: عملکرد انتقال تماس، تماس را به تلفن‌های دیگر منتقل می‌کند. عملکرد مزاحم نشوید در زمان مشغول بودن خط مانع وصل شدن تماس‌های دیگر می‌شود.


کنفرانس: جهت برقراری ارتباط چند نفره ارتباط داخلی (Intercom) برای دریافت تماس داخلی.


Flash\Recall: برای قطع کردن تماس بدون گذاشتن گوشی و سپس برقراری ارتباط مجدد یا ارسال سیگنال EFA.


پاسخ‌گویی خودکار / قطع موقت صدا: پاسخ‌گویی خودکار: برای استفاده در ارتباط داخلی (Intercom). قطع صدا (Mute): در این حالت صدای فرد مورد تماس شنیده می‌شود در حالی که وی قادر به شنیدن صدای طرف مقابل نخواهد بود.


ورودی هدست: جهت انجام مکالمه در حین کار با صفحه کلید.


Redial: برای شماره‌گیری مجدد.


Hold: با فشار این کلید تماس پشت خط نگه داشته می‌شود.


بلندگو برای پاسخ‌گویی بدون نیاز به برداشتن گوشی


کلید عملیاتی برای شماره‌گیری یا انجام مکالمه بدون نیاز به برداشتن گوشی کاربرد دارد.

بررسی کامل امکانات،ویژگیها و سازوکار دستگاه های سانترال سری TE


ویژگی‌های مدل
KX-T7735
KX-T7730
KX-T772
KX-T775
عملکرد حرف X سطر صفحه نمایش حروفی / عددی
۳ * ۱۶
۱ *۱۶
-
-
کلیدهای قابل برنامه‌ریزی با نشانگر نورانی دو رنگ
۱۲
۱۲
۱۲
۱۲
کلید قابل برنامه‌ریزی (PF)
۱۲
-
-
-
کلیدهای دسترسی مستقیم به عملکرد برای نمایشگر LCD
کلیدهای Navigator
کلیدهای Navigator
-
-
پاسخ‌گویی بدون برداشتن گوی
Hands Free
*
*
*
مانیتور
تنظیم صدای بلندگو
کلیدهای Navigator
کلیدهای Navigator
کلید Up/Down
کلید Up/Down
تنظیم صدای گوشی
کلیدهای Navigator
کلیدهای Navigator
کلید Up/Down
کلید Up/Down
تنظیم صدای زنگ
کلید کشویی
(خاموش/کم/زیاد)
کلید کشویی
(خاموش/کم/زیاد)
کلید کشویی
(خاموش/کم/زیاد)
کلید کشویی
(خاموش/کم/زیاد)
تنظیم وضوح
صفحه نمایش
کلیدهای Navigator
کلیدهای Navigator
-
-
نشانگر نورانی تماس
و پیغام جدید
*
*
*
*
پاسخ‌گویی خودکار
قطع صدا
*
*
*
-
تماس صوتی
-
-
-
*
سازگار با هدست
*
*
-
-

* فقط پایه سینی به قطر ۵/۲ میلی‌متر قابل اتصال است. استفاده از KX-TCA87 توصیه می‌شود.


منبع: IranPanasonic