محصولات

سوئیچ سیسکو مدل WS-C2960S-F48LPS-L

از {{model.count}}

Cisco Switch WS-C2960S-F48LPS-L

تعداد پورت اکسس:48 عدد، نوع پورت اکسس: POE گیگ 740 وات، لایه کاربردی:لایه 2، تعداد آپلینک: 4 عدد، نوع آپلینک:1 گیگ SFP

تعداد
نوع
6,800,000 تومان
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
  • {{value}}
مقایسه

نقد و بررسی سوئیچ سیسکو مدل WS-C2960S-F48LPS-L:

در این بخش در مورد سوئیچ‌های سری 2960 از خانواده SF مواردی را مورد بررسی قرار می‌دهیم. از جمله نکاتی که باید در مورد سوئیچ‌های سری 2960 به آن اشاره گردد، سرعت و پهنای باند ارائه شده بر روی پورت‌های این سوئیچ می‌باشد که بر خلاف دیگر مدل‌های سری S که پورت‌های Gigabit Ethernet بر روی آن‌ها ارائه شده، این سری از سوئیچ‌های سری 2960 دارای پورت‌های Fast Ethernet هستند. ضمناً جای‌گیری این سوئیچ در سطح لایه دو می‌باشد و با توجه به این جای‌گیری، دو نوع سیستم عامل برای آنها معرفی گردیده است. IOS با لایسنس و امکانات LAB Base و IOS با لایسنس و امکانات LAN Lite که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت. از جمله موارد بسیار مهم در زمان انتخاب سوئیچ‌های سری 2960SF توجه به لایسنس مورد نظر برای تجهیزات می‌باشد که با وجود آن لایسنس امکانات موجود بر روی سوئیچ به صورت سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و همچنین IOS نصب شده بر روی آن فعال و یا غیر فعال می‌باشد و به این ترتیب با توجه به امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری یک سوئیچ، جایگاه آن در شبکه متفاوت خواهد بود. در سوئیچ‌های سری 2960S لایسنس‌های ارائه شده به شکل زیر می‌باشد. لایسنس LAN Base که تمامی امکانات و سرویس‌های سوئیچینگ لایه دو را در اختیار ما قرار می‌دهد، این نوع لایسنس در سری سوئیچهای 2960SF با مشخصه L در انتهای پارت نامبر آن‌ها ارائه شده است و علاوه بر موارد مربوط به سوئچینگ نسبت به لایسنس LAN Lite امکانات بیشتری نظیر پشتیبانی از انواع بیشتری از کانکتورهای SFP، امکانات امنیتی بیشتر مانند DHCP Snooping, NAC, 802.1x, policy و امکانات High availability مانند Flex Links و یا link state tracking و پشتیبانی از تعداد بیشتر VLAN و امکانات بیشتر در زمینه Quality of Service و پشتیبانی از IPv6 به عنوان هاست و مواردی از این دست را در اختیار ما قرار می‌دهد. لایسنس LAN Lite امکانات و سرویس‌های سوئیچینگ لایه دو را در اختیار ما قرار می‌دهد و بر خلاف LAN Base امکاناتی که در بالا ذکر گردید را نداشته و مشخصه آن در انتهای نام سوئیچ‌های سری 2960SF با حرف S می‌باشد در ضمن این قابلیت که بتوانیم این سوئیچ‌ها را به لایسنس LAN Base ارتقا دهیم وجود ندارد، بنابراین باید در انتخاب سوئیچ مورد نظر به خوبی دقت کنیم. از دیگر تفاوت‌های عمده این دو دسته که در سخت‌افزار سوئیچ‌های سری 2960SF با لایسنس LAN Base و LAN Lite وجود دارد لازم است موارد زیر اشاره گردد که در سری LAN Base وجود دارد و در سری LAN Lite وجود ندارد:

  • امکان پشتیبانی و استفاده از ماژول Cisco FlexStack در سری LAN Base که این امکان در تمامی مدل‌های این سری وجود دارد. اما در سری LAN Lite چنین امکانی وجود ندارد نه بصورت سخت‌افزاری و نه به صورت نرم‌افزاری
  • پشتیبانی از تکنولوژی PoE+ در کنار PoE که در ادامه در این مورد بیشتر توضیح خواهیم داد.
  • پشتیبانی از بازه وسیعی از کانکتورهای SFP


نگاهی کوتاه بر تکنولوژی Cisco FlexStack Stacking:

این فن‌آوری سیسکو به صورت یک ماژول طراحی شده که بر روی تمامی سری‌های 2960SF با سیستم عامل LAN Base قابل نصب می‌باشد و با استفاده از کابل مخصوص Stack می‌توان تعدادی از سوئیچ‌های 2960S را به عنوان یک سوئیچ یکپارچه در اختیار داشت. از جمله مزایایی که این تکنولوژی در اختیار ما قرار می‌دهد امکان مدیریت یکپارچه و ساده‌تر و همچنین برخورداری از سیستم High availability می‌باشد که با از مدار خارج شدن سیستم کنترلی یک سوئیچ انتقال اطلاعات متوقف نمی‌شود و همین موارد میزان هزینه وارده را بسیار پائین می‌آورد. از جمله امکاناتی که در مورد سری 2960SF و Cisco Flexible Stacking باید حتماً به آن اشاره کنیم، امکان استفاده این تکنولوژی به صورت Mixed Stacking با دیگر سوئیچ‌های سری 2960S البته با لایسنس LAN Base می‌باشد و به این ترتیب در یک Stack می‌توانیم ترکیبی از 2960SF و 2960S در کنار هم داشته باشیم. از فن‌آوری‌های دیگر موجود در سوئیچ‌های 2960SF سری PoE که با IOS و لایسنس LAN Base عرضه شده‌اند، پشتیبانی از PoE+ یا استاندارد 802.3at در کنار PoE یا همان استاندارد 802.3af می باشد. این تکنولوژی می‌تواند تا 30 وات برق مصرفی مورد نیاز تلفن‌های IP و یا دوربین‌های تحت شبکه و همچنین اکسس پوینت‌ها و دیگر تجهیزاتی که با PoE و PoE+ کار می‌کنند را از طریق کابل شبکه فراهم آورد. همچنین سوئیچ‌های سری 2960SF با توجه به طراحی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری انرژی بسیار کم‌تری مصرف می‌کنند و به همین ترتیب گرمای کم‌تری نیز تولید می‌کنند و همچنین امکان اتصال USB Storage از دیگر مزایای سری 2960SF با سیستم عامل LAN Base می‌باشد. امکانات موجود بر روی سوئیچ‌های سری 2960SF در زمینه کیفیت سرویس و همچنین امنیت و سوئچینگ اطلاعات به شکلی طراحی گردیده که بسیار متناسب برای سازمان‌ها و شبکه‌های کوجک و متوسط می‌باشد و به این ترتیب با هزینه‌ای متناسب امکانات لایه دو مورد نیاز شبکه در کنار قدرت و کیفیت بالا در سطح شبکه‌های Fast Ethernet به همراه پورت‌های Uplink با پهنای باند 1G در اختیار خواهد بود.


نکات کلیدی در مورد سوئیچ WS-C2960S-F48LPS-L:

این سوئیچ دارای 48 پورت Fast Ethernet و به صورت RJ45 می‌باشد و چهار پورت Uplink با پهنای باند 1G به صورت SFP در اختیار ما قرار می‌دهد. از نظر ارائه PoE نیز این سوئیچ می‌تواند در مجموع بر روی 12 پورت از مجموع 48 پورت PoE+ ارائه کند که تا 30 وات برق مصرفی بر روی هر پورت را تأمین کند و همچنین می‌تواند بر روی 24 پورت از 48 پورت سوئیچ PoE با توان حداکثر 15.4 وات بر روی هر پورت در اختیار قرار دهد و بر روی تمامی پورت‌های سوئیچ یعنی تمامی 48 پورت PoE با توان 7.7 وات را ارائه کند. همچنین یک پورت اختصاصی Network Management نیز در کنار پورت کنسول این سوئیچ در کنار پورت‌های دیگر قرار گرفته است. این سوئیچ به همراه IOS و لایسنس با امکانات LAN Base ارائه گردیده است.

Cisco WS-C2960S-F48LPS-L switch is enterprise-class layer 2 switch for branch and midsize campus applications. It enables reliable and secure network access with feature the lower total cost of ownerships. Cisco WS-C2960S-F48LPS-L switch comes with 48 Fast ethernet ports with POE+ capability to provide up to 370W total POE budget and 4 Gigabit SFP uplinks for multiswitch depolyments. This product supports flexstack technology, stacking is enabled by optional hot-swappable module. Flexstack technology provides a unified data plane, analyze a stack to be configured and managed as a single switch, the switch also support mixed stacking, which means 2960SF and 2960-S can be combined in a single stack. Consistent reliable and secure access is critical in today’s networks to ensure a superior user experience. The Cisco WS-C2960S-F48LPS-L provides flexible quality of service mechanisms that enable priority treatment a real time traffic such as voice over IP and critical business applications. The switch supports a range of authentication methods for network admission control to limit or deny access for unknown users and devices.The Cisco 2960SF series also provides new ipv6 features including ipv6 first top security to counteract thread at the access network.Performance and Scalability Numbers for All Switch Models
Forwarding bandwidth
88 Gbps
Switching bandwidth*
176 Gbps
Flash memory
64 MB
Memory DRAM
128 MB
Max VLANs
255
VLAN IDs
4000
Maximum transmission unit (MTU)
9198 bytes
Jumbo frames
9216 bytes
Resource
Default
QoS
Dual
Unicast MAC addresses
8000
8000
8000
IPv4 IGMP groups
255
255
255
IPv4 MAC QoS access control entries (ACEs)
128
384

IPv4 MAC security ACEs
384

256


مشخصات فنی
تعداد پورت‌های اترنت: 48x 100 Mbps
تعداد پورت‌های uplink: دارای 4x 1 Gbps
نوع پورت uplink: دارای SFP
لایه کارکرد سوئیچ: Layer 2
نوع کاربرد سوئیچ: Access
قابل تنظیم: بله
پشتیبانی از PoE: بله
قابلیت استک کردن: بله
حافظه فلش: 64 MB
حافظه RAM سوئیچ: 128 MB
حداکثر نرخ ارسال (بیت بر ثانیه): 88 Gbps
نرخ ارسال (بسته در ثانیه، بسته 64 بایتی): 65.5 Mpps
حداکثر تعداد VLANهای تعریف شده: 4000
حداکثر تعداد VLANهای فعال: 255
حداکثر آدرس‌های MAC: دارای 8000
شاسی ماجول‌خور: خیر
توان منبع پاور: 100-240 VAC
حداکثر توان PoE: دارای 370W

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
ارسال سریع و رایگان

ارسال سریع و رایگان

برای خرید بالای 10 میلیون تومان
مشاوره تخصصی و رایگان

مشاوره تخصصی و رایگان

با ارائه پیش فاکتور
تضمین اصالت کالا

تضمین اصالت کالا

همراه با گارانتی معتبر
پشتیبانی 24 ساعته

پشتیبانی 24 ساعته

در 7 روز هفته